Yaşam

Adıyaman seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oylar

Adıyaman'da ikinci tur için oy kullanma işlemi sona erdi. İlk turda Adıyaman'da Cumhur İttifakı’nın oyu %62,41 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %18,75’te kaldı. Peki deprem bölgesi olan Adıyaman'ın 2. tur seçim sonuçları neler?

Adıyaman seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oylar
28-05-2023 17:52
Google News

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kendilerine oy vermedi diye muhalefet partililer tarafından ağır hakaretlere maruz kalan depremzedeler, Adıyaman'da 2. tur seçimleri için akın akın oy kullanmaya gittiler. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde asrın felaketiyle sarsılan deprem bölgesi olan Adıyaman, açık ara farkla Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledi. İşte ikinci tur seçim sonuçları…

DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞLAR OYLARINI KULLANDI!

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibariyle başlayıp. 17:00’da sona erdi. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar kurulan konteynerlerde oylarını kullandı.

ADIYAMAN SEÇİM SONUÇLARI

Asrın felaketini yaşatan depremler sonrası devletin bir an bile yalnız bırakmadığı Adıyamanlı depremzedeler, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandıklara akın etti. İlk turda Adıyaman'da Cumhur İttifakı’nın oyu %62,41 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %18,75’de kaldı. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandığa giden depremzedeler oy kullanma işlemini tamamladı.

Ayrıca 14 Mayıs Başkanlık seçimi sonuçları ise şöyleydi:

Recep Tayyip Erdoğan: 66,19

Kemal Kılıçdaroğlu: 31,24

Muharrem İnce: 0,37

Sinan Oğan: 2,18

ADIYAMAN'DA OY KULLANILAN İLÇELER

Adıyaman'da Cumhurbaşkanı 2. tur seçimleri için Adıyaman il merkezi, Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut ilçelerinde oy kullanıldı. 

ADIYAMAN CUMHURBAŞKANLIĞI CANLI SEÇİM SONUCU EKRANI


Editor : Eshahaber
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ