Gündem

Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'e aynı tonda NATO yanıtı: Yükümlülüklerinizi yerine getirin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'ye NATO üyeliği konusunda 'Çok açık bir mesaj' gönderen İsveçli mevkidaşı Tobias Billström'a 'İsveçli dostlarımıza çok açık bir mesaj' diyerek bir hatırlatmada bulundu.

Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'e aynı tonda NATO yanıtı: Yükümlülüklerinizi yerine getirin
01-06-2023 21:48
Google News

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström'ün, Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları toplantısına yönelik ifadeleri hakkında açıklama yaptı.

ÇAVUŞOĞLU: İSVEÇLİ DOSTLARIMIZA ÇOK AÇIK BİR MESAJ!

Bakan Çavuşoğlu, paylaşımda, "İsveçli dostlarımıza çok açık bir mesaj! Üçlü Muhtıradan kaynaklanan yükümlülüklerinizi yerine getirin ve terörizmle mücadelede somut adımlar atın. Diğer hususlar ancak o zaman hallolur." sözlerine yer verdi.

A crystal clear message to our Swedish Friends!

Fulfill your commitments arising from Trilateral Memorandum & take concrete steps in the fight against terrorism.

The rest will follow. https://t.co/PS1gpSMyA0

— Mevlüt Çavuşoğlu (@MevlutCavusoglu) June 1, 2023

İSVEÇLİ BAKAN ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Billström, Twitter'da, toplantıya ilişkin paylaşımında, "Bugün Oslo'daki NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, üye devletlerin İsveç'in NATO üyeliğine güçlü desteğini gösterdi. Bu, Türkiye ve Macaristan'a, İsveç'in NATO'ya girişini onaylama sürecine başlama konusunda çok açık bir mesaj." sözlerini kaydetmişti.

NATO DIŞİŞLERİ BAKANLARI TOPLANTISI

NATO ülkelerinin dışişleri bakanları, Oslo'da gayriresmi toplantıda bir araya gelerek, 11-12 Temmuz'da yapılacak Vilnius Zirvesi'ne ilişkin hazırlıkları ele alıyor.


Editor : Eshahaber
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ