Ekonomi

Bakanlıklarda devir teslim başladı

Ekonomi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından merakla beklenen kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, bakanlıklarda devir teslim törenleri başladı.

Bakanlıklarda devir teslim başladı
04-06-2023 14:52
Google News

Ticaret Bakanlığına getirilen Ömer Bolat, düzenlenen törenle görevi Mehmet Muş'tan devraldı.

Esti Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yaptığı konuşmada "Bu bir bayrak yarışıdır, bugünden daha iyi noktalara taşınacaktır" diyerek, bakanlığı sırasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ise "Dün akşam saygıdeğer Cumhurbaşkanımız tarafından Ticaret Bakanlığı görevi şahsıma tebliğ edildi. Bugüne kadar bu görevi yürüten Bakanı Mehmet Muş ve çalışanlara saygılarımı sunuyorum." diyerek teslim aldı.

Bakan Bakan Bolat'ın açıklamalarından satır başları:

İhracatımızın 36 milyar dolardan 21 yılda 225 milyon dolara yükselmesinde yapılan çalışmaların çok önemli katkısı var. Artık seçim bitti şimdi kurumlarla birlikte inşallah birlikte çalışacağız.

41 yıllık iş hayatımda ekonominin çeşitli alanlarında çalışmalar yaptım. OSB hamdolsun tanıyorum, inşallah bu alanlarda başarı çalışmalara imza atacağız.

Türkiye yüzyılında güçlü bir Türkiye yolunda çık çalışacağız. Ticaret artarsan refah artar. Cari açığımızı iyileştirmek ve döviz rezervlerini artırmak istiyoruz. Hizmet ihracatımızın olduğu kadar mal ihracatımızın da çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.

Enflasyonu düşürmek için çalışmalarımız sürecek. Fiyat istikrarını sağlamak önceliğimizdir.

Temel hedefimiz üretimi ve ihracatı artırmak. Bu noktadan hizmetler ihracatının da mal hizmetleri kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Aşırı fiyat artışlarını kaldırmaya odaklanacağız.

Bakan Mehmet Şimşek görevi Nureddin Nebati'den devraldıBakan Mehmet Şimşek görevi Nureddin Nebati'den devraldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleşti. Mehmet Özhaseki, görevi törenle Murat Kurum'dan devraldı.

Murat Kurum'un devir törenindeki konuşması şöyle:

''Buraya gelirken şunu rabbimizden niyaz ettik, Allah bizi milletimize mahcup etmesin istedik. Milletimize mahcup olmadan devletimiz için tüm ekibimizle çalıştık. Milletimiz için tüm gayretlerimizi sarf etmeye, şehirlerimizi alt yapısı üst yapısı ile geliştirmeye gayret gösterdik.