Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin etti, Külliye'de tören düzenleniyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'te mazbatasını teslim edip yemin ederek görevine başladı. Erdoğan, daha sonra Anıtkabir'e geçerek özel defteri imzaladı. Şu sıralarda, Beştepe'de Göreve Başlama Töreni düzenleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin etti, Külliye'de tören düzenleniyor
03-06-2023 17:18
Google News

Ankara'da tarihi gün: Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'de yemin etti

GALERİNİN DEVAMI <p>Cumhurbaşkanı <a href=Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de düzenlenen törende yemin etti.

"><p>Milletvekilleri ve genel kurul salonundaki misafirler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dakikalarca <a href=ayakta alkışladı.

"><p><strong>ERDOĞAN'IN MAZBATASINI, BAHÇELİ TAKDİM ETTİ</strong></p><p>Cumhurbaşkanı Erdoğan, mazbatasını TBMM Geçici <a href=Başkanı Devlet Başkanı Devlet Bahçeli'den teslim edildi.

">

Son dakika haberi: Yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Göreve Başlama Töreni düzenleniyor. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yemin ederek görevine başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir'i ziyaret etti, özel defteri imzaladı.

Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin güven oyu aldığı bu seçimlerin, milletimizin önünde yeni bir dönemin kapılarını açtığına inanıyoruz.

Önümüzdeki 5 yıl boyunca Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmek için canla, başla çalışmayı sürdüreceğiz.

12. Cumhurbaşkanı olarak milletimizin ebedi ve ezeli kardeşliğine sahip çıkmaya, ülkemizi büyütmeye devam edeceğiz. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin, ruhun şad olsun."