Gündem

Gökçen Oğan kaç yaşında, ne iş yapıyor? Sinan Oğan eşi Gökçen Oğan kimin kızı?

14 Mayıs seçimlerinin kilit ismi haline gelen ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın eşi Gökçen Oğan son günlerin en çok merak edilen isimlerinden. Güzelliği ve zerafeti ile konuşulan Gökçen Oğan kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor sorularının yanıtı hab

Gökçen Oğan kaç yaşında, ne iş yapıyor? Sinan Oğan eşi Gökçen Oğan kimin kızı?
19-05-2023 14:44
Google News
14 Mayıs seçimlerinin kilit ismi haline gelen ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın eşi Gökçen Oğan son günlerin en çok merak edilen isimlerinden. Güzelliği ve zerafeti ile konuşulan Gökçen Oğan kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor sorularının yanıtı haberimizde.Abone ol

Türkiye 28 Mayıs Pazar günü yeniden sandık başına gidecek ve cumhurbaşkanlığı için oyunu kullanacak. 2. tur seçimlerinin kilit ismi Sinan Oğan olacak. 14 Mayıs seçimlerinde yüzde 5'lik bir oy oranı alan Sinan Oğan kimi destekleyecek merak edilirken özel hayatı da en çok araştırılan konulardan biri oldu. Özellikle güzellik ve  zerafeti ile dikkat çeken Sinan Oğan'ın eşi Gökçen Oğan kimdir, ve yaşı kaç sorularına yanıt aranıyor. 55 yaşında olan Sinan Oğan aslen Iğdırlı ve Gökçen Oğan ile evli. Bir kız bir de erkek çocuk annesi olan Gökçen Oğan, Gökçen Oğan, Ankara'da dünyaya geldi. Orta Asya uzmanı, araştırmacıdır.  Gazi Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü'nden mezun olan Gökçen Oğan, halen orta Asya, Afganistan ve Pakistan merkezli çalışmalarını sürdürüyor.

Gökçen Oğan kimdir, ne iş yapıyor?

Gökçen Oğan Orta Asya Uzmanı, araştırmacı. Gazi Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü'nden mezun oldu. "Şanghay işbirliği örgütü ve bölgesel işbirliği girişimleri" başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamladı. Avrasya stratejik araştırmalar merkezi'nde (ASAM) orta asya uzmanı olarak görev yaptı. Çeşitli araştırma merkezlerinin Avrasya danışmanlığını üstlendi. Bölgeye ilişkin pek çok makale ve araştırması bulunan oğan, halen orta Asya, Afganistan ve Pakistan merkezli çalışmalarını sürdürüyor.

Sinan Oğan kimdir?

Sinan Oğan, 1 Eylül 1967 tarihinde Azerbaycan Türkü bir ailenin çocuğu olarak Iğdır'ın Melekli beldesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamlamıştır.

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" ile ödüllendirilmiştir. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM'ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Yayınlanmış 3 kitabı ve 500'den fazla makalesi bulunmaktadır.

Milliyet Gazetesi "Sosyal Bilimler", Marmara Üniversitesi "Akademik Üstün Başarı" ve Ekoavrasya Derneği "Türk Dünyasına Hizmet" ödüllerinin sahibidir. "İnterpress Media Takip Merkezi" tarafından 2010 yılında televizyon ekranlarında en çok tartışılan konu ve en çok ekranda yer alan isimler üzerine yapılan bir çalışmada 131 haberle, Türkiye'de televizyon ekranlarında en fazla boy gösteren isimleri arasında yer aldı.

2011 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Iğdır milletvekili seçilmiştir. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreteridir.

26 Ağustos 2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildi. Açtığı davayı kazanarak 2 Kasım 2015 tarihinde ihraç edildiği MHP'ye geri döndü. 10 Mart 2017 tarihinde Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ile birlikte MHP'den tekrar ihraç edildi.

2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi için ATA İttifakı tarafından aday gösterildi.


Editor : Eshahaber
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ