Dünya

Görüşme yabancı basında: Erdoğan'ın Musk'tan iki talebi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, New York'taki Türkevi'nden Elon Musk'la yaptığı görüşme uluslararası basında manşet olurken, Erdoğan'ın Musk'tan, Türkiye'de Tesla fabrikası açması ve Starlink hizmeti sunmasını istedi.

Görüşme yabancı basında: Erdoğan'ın Musk'tan iki talebi oldu
18-09-2023 09:43
Google News

Dünya, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu için geri sayıma geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13'üncü kez Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na hitap edecek.

Bu kapsamda New York'ta bulunan Erdoğan, SpaceX ve Tesla'nın sahibi Elon Musk'la görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile Türkevi'nde görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile Türkevi'nde görüştü

Musk, Erdoğan ile ne konuştu? Görüşmede dikkat çeken detaylar...Musk, Erdoğan ile ne konuştu? Görüşmede dikkat çeken detaylar

TESLA VE STARLİNK TALEBİ

Bu görüşmeyi manşetine taşıyan Al Jazeera, Erdoğan'ın Musk'tan Türkiye'ye Tesla fabrikası kurmasını istediğini yazdı. Katar merkezli site, Musk'ın Tesla'nın muhtemelen bu yılın sonuna kadar yeni bir fabrika için yer seçeceğini aktardı.

ABD merkezli Bloomberg, "Erdoğan Musk'la görüştü ve ondan Türkiye'de Tesla fabrikası açmasını istedi" başlığı ile okurlarının karşısına çıktı. "Türk lider, Starlink hizmetini de ülkesinde istiyor." diyen Bloomberg, Erdoğan'ın Tesla fabrikasının yanı sıra Starlink için de girişimde bulunduğunu yazdı. Haberde, "Elon Musk, New York'ta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti ve yaklaşık 45 dakika boyunca yapay zeka ve potansiyel Tesla fabrikası hakkında konuştu." ifadelerine yer verildi.

Exxpress ise, görüşmenin Türkevi'nde yapıldığının altını çizdi ve "Toplantıda Erdoğan, Musk'tan ülkesinde bir üretim tesisi kurmasını istedi." dedi.

Avusturya merkezli Diepresse haberinde, "Erdoğan, BM 78. Genel Kuruluna katılmak üzere ABD'de. Türk lider Tesla fabrikasını kurmak için yarışıyor." ifadelerine yer verdi.

Hindistan merkezli Deccan Herald, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk'tan Tesla'nın Türkiye'de fabrika açmasını istedi." başlığını attı.

Al Arabiya, "Erdoğan, Tesla CEO'su Elon Musk'tan Türkiye'de bir Tesla fabrikası kurmasını istediğini söyledi." dedi.

Pakistan merkezli Samma, "Erdoğan, Elon Musk'u Türkiye'de Tesla fabrikası kurmaya davet etti." başlığı ile okurlarının karşısına çıktı


Editor : Eshahaber
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ