Gündem

Kahramanmaraş seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun

Kahramanmaraş’ta ikinci tur için oy kullanma işlemi sona erdi. İlk turda Kahramanmaraş’ta Cumhur İttifakı’nın oyu %70.86 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %23.34’te kaldı. Peki deprem bölgesi olan Kahramanmaraş’ın 2. tur seçim sonuçları neler?

Kahramanmaraş seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun
28-05-2023 18:08
Google News

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kendilerine oy vermedi diye muhalefet partililer tarafından ağır hakaretlere maruz kalan depremzedeler, Kahramanmaraş’ta 2. tur seçimleri için akın akın oy kullanmaya gittiler. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde asrın felaketiyle sarsılan deprem bölgesi olan Kahramanmaraş açık ara farkla Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledi. İşte ikinci tur seçim sonuçları…

DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞLAR OYLARINI KULLANDI!

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibariyle başlayıp. 17:00’da sona erdi. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar kurulan konteynerlerde oylarını kullandı.

KAHRAMANMARAŞ SEÇİM SONUÇLARI

Asrın felaketini yaşatan depremler sonrası devletin bir an bile yalnız bırakmadığı Kahramanmaraş’lı depremzedeler, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandıklara akın etti. İlk turda Kahramanmaraş’ta Cumhur İttifakı’nın oyu %70.86 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %23.34’te kaldı. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandığa giden depremzedeler oy kullanma işlemini tamamladı.

KAHRAMANMARAŞ’TA OY KULLANILAN İLÇELER

Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanı 2. tur seçimleri için Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksu, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık, Türkoğlu ilçelerinde oy kullanıldı. 

KAHRAMANMARAŞ İLÇE SEÇİM SONUÇLARI

DEPREMZEDELERE ÇOK AĞIR SÖZLER

Bugün gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandık başına giden CHP’li bir seçmen, depremin en ağır yaşandığı şehirlerden Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay’a ağır sözler içeren sözler yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği görüntüyü paylaşan CHP’linin, oy pusulasının yanına şu notları bıraktığı görüldü: “Kahrolasın Hatay”, “Yıkılasın Maraş”, “Acı çekesin Acıyaman”, “Enkazını görelim Malatya” Afette evini, yuvasını, eşini, çocuğunu, annesini, babasını kaybeden depremzedelere kin kusan seçmen, Kılıçdaroğlu’n %90 oranında oy çıkan Hatay’ın Defne ilçesiyle ilgili olarak ise, “Defne’ye selam olsun” yazdı.

 

KAHRAMANMARAŞ CUMHURBAŞKANLIĞI CANLI SEÇİM SONUCU EKRANI


Editor : Eshahaber
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ