Politika

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı kabinesini açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın ilk kabine üyelerini açıkladı. Yeni kabine ilk toplantısını Salı günü gerçekleştirecek.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı kabinesini açıkladı
03-06-2023 22:52
Google News

Türkiye Yüzyılı'nın ilk bakanları belli oldu! İşte yeni kabinedeki isimler

GALERİNİN DEVAMI <p>Tarihi bir <a href=seçim sürecini geride bırakan Türkiye'de değişim başladı.

"><p>14 Mayıs'taki Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle başlayan süreç, 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı <a href=ikinci tur seçimleriyle devam etti.

"><p>28 Mayıs'taki ikinci tur seçimlerinde sandıktan <a href=Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52,18 oyla açık ara önde yeniden Cumhurbaşkanı seçildi.

"><p>Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi sonuçları açıklamasının ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te yemin etti.</p><p>Cumhurbaşkanı Erdoğan, mazbatasını geçici TBMM <a href=Başkanı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin elinden aldı.

"><p>Daha <a href=sonra ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen görkemli 'Göreve Başlama Töreni' ile resmi olarak yeniden görevine başladı.

"><p>Törene 21 <a href=devlet başkanı ve 13 başbakanın yanı sıra çok sayıda bakan ile aralarında Türk Devletleri Teşkilatı, NATO ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nın da olduğu uluslararası kuruluş temsilcileri katıldı.

"><p>Böylelikle <a href=Türkiye Yüzyılı resmi olarak başlamış oldu.

"><p>Cumhurbaşkanı Erdoğan, görkemli törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkiye Yüzyılı'nın ilk bakanlarını açıkladı.</p><p><strong>İŞTE TÜRKİYE YÜZYILI'NIN İLK KABİNESİNDE YER ALAN BAKANLAR...</strong></p><p><strong>CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI</strong></p><div> </div><div><strong>CEVDET YILMAZ</strong></div><p><strong>ADALET BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>YILMAZ TUNÇ</strong></div><p><strong>AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ</strong></div><p><strong>ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>VEDAT IŞIKHAN</strong></div><p><strong>ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>MEHMET ÖZHASEKİ</strong></div><p><strong>DIŞİŞLERİ BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>HAKAN FİDAN</strong></div><p><strong>ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>ALPARSALAN BAYRAKTAR</strong></div><p><strong>GENÇLİK VE SPOR BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>OSMAN AŞKIN BAK</strong></div><p><strong>HAZİNE VE MALİYE BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>MEHMET ŞİMŞEK</strong></div><p><strong>İÇİŞLERİ BAKANI</strong></p><div> </div><div><strong>ALİ YERLİKAYA</strong></div>

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın ilk kabine üyelerini açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı kabine listesi şöyle: 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet YılmazAdalet Bakanı Yılmaz TunçAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir GöktaşÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat IşıkhanÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet ÖzhasekiDışişleri Bakanı Hakan FidanEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan BayraktarGençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BakHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşekİçişleri Bakanı Ali YerlikayaKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy​Milli Eğitim Bakanı Yusuf TekinMilli Savunma Bakanı Yaşar GülerSağlık Bakanı Fahrettin KocaSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Tarım ve Orman Bakanı İbrahim YumaklıTicaret Bakanı Ömer Bolat Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabineyi açıklamasından önce bir konuşma yaptı. Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: 

"Türkiye, bugün dünden daha güçlüdür. Yarınlarımız 28 Mayıs öncesine göre daha aydınlıktır. 14 Mayıs ve 24 Mayıs seçimlerinde sandığa tercihini yansıtan 54 milyondan fazla vatandaşımızın her birine teşekkür ediyorum. Yurt dışındaki kardeşlerimizi, her iki seçimde de ülkemize karşı sorumluluklarını yerine getirdikleri için tebrik ediyorum.

Şahsımı bir kez daha Cumhurbaşkanlığına layık gören 27 milyon 835 bin vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı'ndaki ortaklarımıza destekleri için teşekkürlerimi iletiyorum.

Umudunu Türkiye'nin yükselişine bağlamış hiçbir kardeşimizi mahcup etmeyeceğiz. 14 gün arayla sandıktan milletimizden iki kez güvenoyu almanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. 28 milyona yakın insanımızın teveccühüne mazhar olmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm bunların bizlere aynı zamanda çok büyük sorumluluk yüklediğini de çok iyi biliyoruz.

85 milyon vatandaşımızla birlikte bizim için dua eden yüz milyonların da umudunu taşıdığımızın farkındayız. Bundan sonra da canımız pahasına bu emanete sahip çıkacağız.

Yeni kabinemize geçmeden önce, şimdiye kadar beraber çalıştığımız, nice badireyi beraber aştığımız eski kabine üyelerimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Rabbim eski kabine üyelerimizin hepsinden razı olsun."

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan kimdir ve aslen nerelidir? Hakan Fidan'ın eğitimi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan kimdir ve aslen nerelidir? Hakan Fidan'ın eğitimi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kimdir ve aslen nerelidir? Mehmet Şimşek'in bilinmeyen hayatı...Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kimdir ve aslen nerelidir? Mehmet Şimşek'in bilinmeyen hayatı...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar kimdir ve nerelidir? Alparslan Bayraktar'ın babası...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar kimdir ve nerelidir? Alparslan Bayraktar'ın babası...

Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Fatih Kacır kimdir ve kaç yaşındadır? Hangi görevlerde bulundu?Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Fatih Kacır kimdir ve kaç yaşındadır? Hangi görevlerde bulundu?

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir ve nerelidir? İbrahim Yumaklı'nın bilinmeyen hayatıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı kimdir ve nerelidir? İbrahim Yumaklı'nın bilinmeyen hayatı


Editor : Eshahaber
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ