Politika

Son Dakika: Numan Kurtulmuş anketlerdeki son durumu açıkladı!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 'Yaptığımız son anketlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın önde olduğu görülüyor. Partimiz de önce Sayın Cumhurbaşkanımız da öndedir.' dedi.

Son Dakika: Numan Kurtulmuş anketlerdeki son durumu açıkladı!
26-03-2023 12:52
Google News

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında soruları yanıtladı.

Numan Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

14 MAYIS SEÇİMLERİNE DOĞRU

Türkiye kendi gündeminin üstünde olan konuları başarıyla gerçekleştirdi. Alt yapı tamamlandı, dış politikada gücü sesli hala geldi. Yurdumuz baştan aşağı alt yapı çalışmalarını tamamladı. Türkiye'ye 20 yılda kazanılan başarımlarla öz güvenle yeni bir yüzyıla girdi. Türkiye Yüzyılı...

14 Mayıs'ta inşallah milletimiz Türkiye Yüzyılının önünü açacaktır.

Bir buçuk yıldır süren bir strateji var. AK Parti her zaman sahada olan bir partidir. Türkiye Yüzyılının ne olduğunu Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaşacak. 

Deprem anından itibaren 7/24 aktif çalışan teşkilatlarımız sahada.

MİTİNGLER YAPILACAK MI?

Mitingler yapılacak, etkili ve gürültüsüz bir kampanya olacak. 

EMEKLİ MAAŞI 7500 TL

Bizim hep baştan beri söylediğimiz bir şey. Milletin masasında olup da AK Parti'nin masasında olmayan bir şey yok. Bunlardan biri EYT'ydi. Emekli maaşları konusunda da böyle bir çağrı var. Zaruretti, insani bir durumdu. Hayırlı olsun. Bu tür şeyler düzenlemeler için çok az bir vaktimiz vardı. Bu yüzden milletin masasında ne varsa ıskalamadan ele almaya çalışıyoruz.

AK PARTİ SEÇİM BEYANNAMESİNDE NELER VAR? 

Ayrı ana başlıklar altında düzenlenmişti ama maalesef, kamunun da bundan sonraki meselesi deprem bölge olacak. Bilim odaklı ulusal risk planı için çalışıyoruz.

İstanbul'la ilgili bir plan yapıyoruz. Bunlar da seçim beyannamesinde yer alacak. Tüm şehirlerimiz için de bu risk planını yapıyoruz. 

Türkiye'nin her bölgesinde kentsel dönüşüm yapacağız.