Gündem

Yaptıkları pastaları kendileri gibi yetim çocuklara dağıtıyorlar

Yetim ve Öksüzler İçin El Ele Derneğince düzenlenen pastacılık kursunda yetim çocukların pişirdiği pasta ve poğaçalar kendileri gibi anne babası olmayan çocuklara ikram ediliyor.

Yaptıkları pastaları kendileri gibi yetim çocuklara dağıtıyorlar
01-06-2023 22:44
Google News

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Baktemur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yetim çocukları geleceğe hazırlamak, bir meslek sahibi olabilmelerini sağlamak için bu projeyi başlattıklarını bildirdi.

15 yaş üzerindeki çocukların yaş ve kuru pasta kursunda uygulamalı eğitim aldığını anlatan Baktemur, "Ürettiğimiz yaş pasta, simit, poğaça her gün yetimlere ulaştırılıyor. Pasta siparişiyle yapılan satıştan elde edilen gelir de yetimlere katkı oluyor." dedi.

Baktemur, kursiyerlerin verilen 6 aylık eğitimden sonra bir yerde çalışabileceğini, daha sonra 6 aylık bir eğitime daha katılıp iş yeri açabilmek için sertifika alabileceğini söyledi.

Hatay'dan gelen depremzede kursiyer Ahsen Dalgıç, pastacılığı meslek edinerek, kendi pastanesini açmayı hedeflediğini söyledi.

Pasta eğitmeni Engin Kayabaşı da kursiyerlerin lise çağında olduğunu, çocukların bir meslek sahibi olmanın mutluluğunu yaşamaları için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

 

 

 


Editor : Eshahaber
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ