Politika

Kılıçdaroğlu'na 'Adaylık' operasyonu! CHP'den İYİ Parti ve İmamoğlu'na tepk

6'lı masanın adayının açıklanmasına günler kala muhalefet cephesinde dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Organize bir şekilde birçok yerde eş zamanlı olarak 'Kılıçdaroğlu aday olmasın' pankartı açıldı. CHP'den İYİ Parti'ye tepki geldi.

Kılıçdaroğlu'na 'Adaylık' operasyonu! CHP'den İYİ Parti ve İmamoğlu'na tepk
05-02-2023 00:09

Başkan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 2023 seçimlerinin 14 Mayıs 2023 yapılacağını duyurdu.

Cumhur İttifakı, Başkan Erdoğan'ın adaylığını çok uzun süre önce ilan etse de 6'lı masada belirsizlik sürüyor.

KILIÇDAROĞLU'NA KARŞI ORGANİZE SES: ADAY OLMA!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına direndiğini İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Anadolu illerini dolaşarak adaylık konusunda taça çıkmadığını göstermeye çalışıyor. Tüm bunlar olurken Kılıçdaroğlu’na karşı aday olma diye organize bir ses yükseltiliyor.

GENEL MERKEZE PANKART ASILDI

CHP'de Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP Genel Merkezi'ne, "Ben Kemal, geliyorum." yazılı bir pankart asılmıştı.

"KILIÇDAROĞLU ADAY OLMASIN"

CHP'ye oy verdiği belirtilen bir grup vatandaş, genel merkez başta olmak üzere çok sayıda yerde "Kılıçdaroğlu aday olmasın" yazılı dövizler açtı.

KILIÇDAROĞLU'NA GENÇLİK BULUŞMASINDA PROTESTO: 'ADAY OLMA'

Konuşması esnasında tribünlerde yer alan bir partili genç, Kılıçdaroğlu'na seslenip "Aday olma" ifadelerini kullandı. Genç vatandaş kısa sürede diğer partililer tarafından susturuldu.

Kılıçdaroğlu konuşurken bir anda ortalık karıştı! Anında müdahale edildiKılıçdaroğlu konuşurken bir anda ortalık karıştı! Anında müdahale edildi


ŞARKI BİLE YAPTILAR

Altar Yenikale isimli rap şarkıcısı Kılıçdaroğlu için “Aday Olma” adlı şarkı yaptı.

TRT CANLI YAYININDA MUHABİRİN ELİNDEKİ MİKROFONU ALIP "KILIÇDAROĞLU ADAY OLMASIN" DEDİ

Bir başka vatandaş ise, Ankara'da kar yağışına ilişkin canlı yayın yapan TRT Haber muhabirini takip edip, canlı yayın sırasında mikrofonu elinden aldı.

BOĞAZİÇİLİ ÖĞRENCİLERDEN KILIÇDAROĞLU'NA ÇAĞRI

Bu yapılan protestolara eş zamanlı olarak Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi bir grup, aday olmaması için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açık bir çağrıda bulundu.
CHP'Lİ BAŞKAN İSİM VERMEDEN İYİ PARTİ'YE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan İYİ Parti'ye isim vermeden tepki gösterdi.

'SABRIMIZI TAŞIRMASINLAR'

Killik, 'Birilerinin eline pankart tutuşturup, genel merkeze gönderenler fazla şaşırmasın, sabrımızı taşırmasınlar. CHP gençliği yüzbinlerle ölçülmez" ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?